Home / Aktualności / warto wiedzieć / Ferie we Włoszech – gdzie pojechać, co zobaczyć, z jakich stoków korzystać?

Ferie we Włoszech – gdzie pojechać, co zobaczyć, z jakich stoków korzystać?

Alpe di Siusi - ferie zimowe 2020 w Dolomitach

Kiedy najlepiej zacząć planować ferie zimowe? Jak najwcześniej! Zwłaszcza gdy chcemy wyjechać na zorganizowany rodzinny wyjazd na narty. Im szybciej zdecydujemy się na miejsce, termin i doprecyzujemy resztę szczegółów naszego wyjazdu, tym większe mamy szanse na uniknięcie przeszkód, często pojawiających się przy “planowaniu na ostatnią chwilę”, a także możemy być pewni, że zdążymy wszystko dokładnie przemyśleć i przeanalizować – od wyboru ośrodka narciarskiego, przez wybór hotelu, aż po sprawdzenie tras i szkółek narciarskich działających przy danym stoku.

Na ferie zimowe 2020 szczególnie polecamy ośrodki narciarskie znajdujące się w bliskim sąsiedztwie majestatycznych szczytów górskich we Włoszech – Dolomitów.


Alpe di Siusi – zorganizowane ferie we Włoszech w Dolomitach

Doskonałym wyborem dla rodzin, na ferie zimowe we Włoszech, jest kraina narciarska Alpe di Siusi (Seiser Alm), znajdująca się w samym sercu Dolomitów. Na pewno zrobi ona wrażenie na wszystkich miłośnikach białego szaleństwa – tych starszych jak i tych młodszych. W okolicy znajduje się aż 175 kilometrów tras narciarskich, w tym 66 kilometrów w samym Alpe di Siusi. Trasy narciarskie występują na różnym poziomie zaawansowania – każdy znajdzie coś dla siebie. Kupując karnet, możemy korzystać z aż 20 wyciągów narciarskich – 2 kolejek linowych, 13 wyciągów krzesełkowych i 5 orczykowych.


3 Zinnen Dolomities – doskonałe miejsce na ferie rodzinne z nauką jazdy na nartach

Kolejnym proponowanym przez nas miejscem na wyjazd narciarski na ferie zimowe do Włoch jest 3 Zinnen Dolomities czyli inaczej Trzy Szczyty Dolomity. Jest to region stanowiący wizytówkę Dolomitów – Trzy Szczyty zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Na amatorów sportów zimowych czeka aż 110 kilometrów różnorodnych tras narciarskich – zarówno dla tych, którzy na nartach stawiają dopiero pierwsze kroki jak i dla tych, którzy doskonale radzą sobie z techniką jazdy i nie boją się trudniejszych tras.

Prawdziwi śmiałkowie, podczas ferii zimowych w 3 Zinnen Dolomities, mogą skorzystać z najbardziej stromej we Włoszech trasy “Holzriese”, której nachylenie wynosi nawet do 72%. To z pewnością ogromna dawka adrenaliny i niesamowitej rozrywki.


ferie we Włoszech z dziećmi

Ferie we Włoszech 2020 – oferta Portaski

Wyjazd zorganizowany na ferie do Włoch w 2020 z Portaski możliwy będzie w aż 7 różnych terminach, więc na pewno któryś z nich będzie odpowiadał Tobie i Twoim bliskim! Jeżeli chcesz zapoznać się z terminami wyjazdów na ferie do Włoch koniecznie sprawdź podstronę “Zorganizowane wyjazdy na narty”.

Ferie z Portaski to połączenie nauki i zabawy. Wyselekcjonowane ośrodki narciarskie, wykwalifikowana kadra, specjaliści świadczący usługi w specjalnie przygotowanych szkółkach narciarskich, moc atrakcji dla całych rodzin. To wszystko (i więcej) czeka na uczestników zorganizowanego wyjazdu na ferie do Włoch.

Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem, na pewno ucieszą się z organizowanych szkoleń narciarskich dla każdej grupy wiekowej: instruktorzy Portaski oferują przedszkola narciarskie dla najmłodszych, szkółki narciarskie dla juniorów, a także szkolenia dla dorosłych.

Hotele, w których przygotowane zostały noclegi dla uczestników wyjazdu posiadają wysoki standard. Wybraliśmy ośrodki, oferujące strefy relaksu, baseny, wellness i SPA, by zadbać o komfort gości, zmęczonych po całodziennym szaleństwie na stoku. Miejsca noclegowe wyposażone są także w Place i Sale Zabaw dla dzieci, więc najmłodsi uczestnicy naszych wyjazdów również znajdą coś dla siebie. Hotele znajdują się w bliskiej odległości od stoków, a goście mają możliwość skorzystania z hotelowych Ski Busów.


Terminy ferii zimowych w Polsce 2020

Jeżeli jeszcze nie wiesz, kiedy wypadają ferie zimowe w 2020 roku dla Twojego województwa, przygotowaliśmy tabelkę, w której znajdują się terminy ferii zestawione z terminami wyjazdów na narty do Włoch z Portaski. Sprawdź i wybierz termin dla siebie!

Termin ferii zimowych 2020 Województwa Terminy wyjazdów Portaski
13 stycznia – 26 stycznia lubelskie

łódzkie

podkarpackie

pomorskie

śląskie

11.01-18.01.2020

ALPE DI SIUSI 

18.01-25.01.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

20 stycznia – 2 lutego podlaskie

warmińsko-mazurskie

18.01-25.01.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

25.01-01.02.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

27 stycznia – 9 lutego kujawsko-pomorskie

lubuskie

małopolskie

świętokrzyskie

wielkopolskie

25.01-01.02.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

01.02-08.02.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

10 lutego – 23 lutego dolnośląskie

mazowieckie

opolskie

zachodniopomorskie

8.02-15.02.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES

15.02-22.02.2020

ALPE DI SIUSI / 3 ZINNEN DOLOMITIES


Terminy ferii zimowych we Włoszech 2020

Sytuacja na stokach, podczas polskich ferii zimowych 2020 zapowiada się bardzo obiecująco. Terminy ferii zimowych w Polsce nie zbiegają się z tymi, obowiązującymi we Włoszech. Podczas gdy my, możemy cieszyć się wolnym od połowy stycznia do końcówki lutego, Włosi swoje ferie mają od końcówki grudnia do początku stycznia, a następnie dopiero pod koniec lutego. Najbardziej optymalnych warunków na stokach podczas ferii zimowych możemy spodziewać się między 6.01, a 2.02, kiedy poza Polską, żadne z blisko położonych, europejskich Państw nie dysponuje dniami wolnymi od nauki szkolnej.

I jak? Wiesz już dokąd i kiedy wyjedziesz na zorganizowane ferie zimowe do Włoch z Portaski? Zapraszamy do kontaktu, jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych wyjazdów. Jeżeli interesują Cię również austriackie rejony alpejskie koniecznie zobacz naszą ofertę wyjazdów na narty do Austrii.

Przeczytaj również

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły