Ferie we Włoszech – gdzie pojechać, co zobaczyć, z jakich stoków korzystać?

Ferie we Włoszech z PortaSki

Kiedy najlepiej zacząć planować ferie zimowe? Jak najwcześniej! Zwłaszcza gdy chcemy wyjechać na zorganizowany rodzinny wyjazd na narty. Im wcześniej zaczniemy interesować się konkretnymi ofertami wyjazdów, tym mamy większy wybór ośrodków narciarskich, hoteli, tras i szkółek narciarskich działających przy danym stoku. Oferty zimowe zaczynają pojawiać się w sprzedaży już od lipca-sierpnia poprzedzającego dany sezon narciarski.

Na ferie zimowe 2024/2025 szczególnie polecamy ośrodki narciarskie znajdujące się w bliskim sąsiedztwie majestatycznych szczytów górskich we Włoszech – Dolomitów.

Alpe di Siusi – rodzinne zimowe ferie we Włoszech

Alpe di Siusi z PortaSki

Najbardziej godnym polecenia ośrodkiem na ferie dla rodzin z dziećmi we Włoszech jest Alpe di Siusi (Seiser Alm), znajdujący się w samym sercu Dolomitów w Południowym Tyrolu. Na pewno zrobi wrażenie na wszystkich miłośnikach białego szaleństwa – tych starszych jak i tych młodszych. Szerokie, gładkie i dobrze przygotowane trasy są najlepszym wyborem dla osób rozpoczynających przygodę z nartami, dla tych, którzy chcą „odkurzyć” swój sprzęt po dłuższej nieobecności na stoku lub tych, którzy preferują rekreacyjną jazdę pośród wspaniałych widoków otaczających gór. Najmłodsi szlifują umiejętności na specjalnie przygotowanych dziecięcych stokach lub snow parkach. Na profesjonalnych narciarzy czekają trasy czarne lub całodzienne wycieczki wokół masywu Sella. W okolicy znajduje się aż 175 kilometrów tras narciarskich, w tym 66 kilometrów w samym Alpe di Siusi. Przerwę w szusowaniu umili odpoczynek na leżaku w promieniach alpejskiego słońca, którego w Alpe di Siusi nie brakuje! 🙂 

3 Zinnen Dolomities – doskonałe miejsce na ferie rodzinne z nauką jazdy na nartach

Ferie we Włoszech z PortaSki

Kolejnym proponowanym przez nas miejscem na rodzinne ferie zimowe do Włoch jest 3 Zinnen Dolomities czyli inaczej Trzy Szczyty Dolomity. Jest to region stanowiący wizytówkę Dolomitów – Trzy Szczyty zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Na amatorów sportów zimowych czeka aż 110 kilometrów różnorodnych tras narciarskich – zarówno dla tych, którzy na nartach stawiają dopiero pierwsze kroki jak i dla tych, którzy doskonale radzą sobie z techniką jazdy i nie boją się trudniejszych tras. Dużo atrakcji czeka na najmłodszych narciarzy. Gigantyczne bałwany, czy karmienie żywych reniferów to atrakcje, które cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród dzieci! 😉 Prawdziwi śmiałkowie, podczas ferii zimowych w 3 Zinnen Dolomities, mogą skorzystać z najbardziej stromej we Włoszech trasy “Holzriese”, której nachylenie wynosi nawet do 72%. To z pewnością ogromna dawka adrenaliny i niesamowitej rozrywki. 

Terminy ferii zimowych we Włoszech 2025r.

Sytuacja na stokach, podczas polskich ferii zimowych 2025r. zapowiada się bardzo obiecująco. Terminy ferii zimowych w Polsce nie zbiegają się z tymi, obowiązującymi we Włoszech. Podczas, gdy my możemy cieszyć się wolnym od połowy stycznia do końca lutego, Włosi swoje ferie mają od końca grudnia do początku stycznia, a następnie dopiero na początku marca (tzw. Karnawał). Najbardziej optymalnych warunków na stokach podczas ferii zimowych możemy spodziewać się między 9.01, a 30.01, kiedy poza Polską, żadne z blisko położonych, europejskich Państw nie dysponuje dniami wolnymi od nauki szkolnej

Ferie we Włoszech 2025r. – oferta PortaSki

Zorganizowany wyjazd na ferie do Włoch w sezonie 2024/2025 z PortaSki możliwy będzie w aż 10 różnych terminach, więc na pewno któryś z nich będzie odpowiadał Tobie i Twoim bliskim! Jeżeli chcesz zapoznać się z terminami wyjazdów na ferie do Włoch koniecznie POZNAJ NASZĄ OFERTĘ.

Ferie z PortaSki to połączenie nauki i zabawy. Wyselekcjonowane ośrodki narciarskie, wykwalifikowana kadra, specjaliści świadczący usługi w specjalnie przygotowanych szkółkach narciarskich, moc atrakcji dla całych rodzin. To wszystko (i więcej) czeka na uczestników zorganizowanego wyjazdu na ferie do Włoch.

Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami lub snowboardem, na pewno ucieszą się z organizowanych szkoleń narciarskich dla każdej grupy wiekowej: instruktorzy PortaSki oferują przedszkola narciarskie dla najmłodszych, szkółki narciarskie dla juniorów, a także szkolenia dla dorosłych.

Hotele, w których przygotowane zostały noclegi dla uczestników wyjazdu posiadają wysoki standard. Wybraliśmy ośrodki oferujące strefy relaksu, baseny, wellness i SPA, by zadbać o komfort gości, zmęczonych po całodziennym szaleństwie na stoku. Miejsca noclegowe wyposażone są także w place i sale zabaw dla dzieci, więc najmłodsi uczestnicy naszych wyjazdów również znajdą coś dla siebie. Hotele znajdują się w bliskiej odległości od stoków, a goście mają możliwość skorzystania z hotelowych Ski Busów.

Warto również rozważyć ofertę zapewniającą atrakcje dla całej rodziny również po nartach. We wszystkich naszych lokalizacjach, w ramach prowadzonych animacji, proponujemy świetną zabawę również popołudniami w hotelu.

Terminy ferii zimowych w Polsce w 2025r.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, kiedy wypadają ferie zimowe w 2025 roku dla Twojego województwa, przygotowaliśmy tabelkę, w której znajdują się terminy ferii poszczególnych województw zestawione z terminami wyjazdów na narty do Włoch z PortaSki. Sprawdź i wybierz termin dla siebie!

I jak?  Wiesz już, dokąd i kiedy wyjedziesz na zorganizowane ferie zimowe do Włoch z PortaSki? Zapraszamy do kontaktu, jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych wyjazdów. Jeżeli interesują Cię również austriackie rejony alpejskie koniecznie zobacz naszą ofertę wyjazdów na narty do Austrii.