Alpe di Siusi

Home / Trips/ Alpe di Siusi

ALPE DI SIUSI – NARCIARSKI RAJ W SAMYM SERCU DOLOMITÓW!

Alpe di Siusi (Seiser Alm) to idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty do Włoch.  Ten ośrodek narciarski znajduje się w samym sercu Dolomitów, w północnych Włoszech. Połączony jest ze znaną i cenioną Val Gardeną i słynną karuzelą narciarską Sella Ronda to prawdziwy raj dla narciarzy. Wchodzące w skład Dolomiti Superski trasy narciarskie w Dolomitach to łącznie ponad 1200 km czystej radości dla amatorów białego szaleństwa

W Alpe di Siusi przez około 250-300 dni w roku możemy spodziewać się słonecznej pogody. Mimo słonecznego klimatu nie musimy się martwić o warunki narciarskie – te zawsze są świetne. Wszystko dzięki doskonałemu systemowi sztucznego naśnieżania, który obejmuje cały teren narciarski.  Alpe di Siusi uważany jest za jeden z najpiękniejszych ośrodków w Dolomitach pod względem krajobrazu. Jeśli wyjazd na narty do Włoch, to koniecznie tu!

Alpe di Siusi – trasy narciarskie

Region Val Gardena/Seiser Alm/Alpe di Siusi we Włoszech oferuje 175 kilometrów tras narciarskich, w tym 66 kilometrów w samym Alpe di Siusi. Skorzystać możemy z 20 wyciągów narciarskich – 2 kolejek linowych, 13 wyciągów krzesełkowych i 5 orczykowych. Trasy są zróżnicowane i dostosowane do umiejętności narciarzy oraz snowboardzistów. Początkujący mogą szkolić swoje zdolności narciarskie na trasach łagodnych o łącznej długości 20 kilometrów. W tym miejscu zaczynają swą przygodę na przykład uczestnicy szkółki narciarskiej dla dzieci czy szkoleń narciarskich dla dorosłych. Na tych bardziej oswojonych z jazdą na nartach i snowboardzie czeka 42 kilometry tras o średniej trudności. Dla największych śmiałków Alpe di Siusi ma 4 kilometry tras trudnych oraz freeride. 

Atrakcje w Alpe di Siusi

W Alpe di Siusi znajdują się 3 funparki, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. Można w nich znaleźć m.in. zamek dmuchany, magiczne dywany i tunele. Amatorzy jazdy freestyle mogą skorzystać z wypełnionej przeszkodami 1,5-kilometrowej trasy w terenowym Snowparku.

Ośrodek oferuje atrakcyjne zniżki na karnety dla dzieci, dzięki czemu rodzinny wyjazd na narty w Dolomitach staje się również atrakcyjny cenowo. Dzieci do 8 lat otrzymują bezpłatny skipass przy zakupie karnetu dla dorosłych (na ten sam okres). Wszyscy Goście PortaSki otrzymują ogrzewane szafki na sprzęt narciarski w miejscu rozpoczęcia zajęć na stoku, co w znacznym stopniu ułatwia przemieszczanie się z dziećmi z hotelu na stok i z powrotem.

Alpe di Siusi jest też uważany za jeden z najwspanialszych krajobrazów w Dolomitach.

Zapraszamy do kontaktu i do rezerwacji swojego wymarzonego rodzinnego wyjazdu narciarskiego!


Hotele


Strona wykorzystuje cookies Szczegóły