Alpe di Siusi

ALPE DI SIUSI – NARCIARSKI RAJ W SAMYM SERCU DOLOMITÓW!

Alpe di Siusi (Seiser Alm) to idealne miejsce na rodzinny wyjazd na narty do Włoch.  Ten ośrodek narciarski znajduje się w samym sercu Dolomitów, w północnych Włoszech. Połączony jest ze znaną i cenioną Val Gardeną i słynną karuzelą narciarską Sella Ronda to prawdziwy raj dla narciarzy. Wchodzące w skład Dolomiti Superski trasy narciarskie w Dolomitach to łącznie ponad 1200 km czystej radości dla amatorów białego szaleństwa.

W Alpe di Siusi przez około 250-300 dni w roku możemy spodziewać się słonecznej pogody. Mimo słonecznego klimatu nie musimy się martwić o warunki narciarskie – te zawsze są świetne. Wszystko dzięki doskonałemu systemowi sztucznego naśnieżania, który obejmuje cały teren narciarski.  Alpe di Siusi uważany jest za jeden z najpiękniejszych ośrodków w Dolomitach pod względem krajobrazu. Jeśli wyjazd na narty do Włoch, to koniecznie tu!

Alpe di Siusi – trasy narciarskie

Region fVal Gardena/Seiser Alm/Alpe di Siusi we Włoszech oferuje 175 kilometrów tras narciarskich, w tym 66 kilometrów w samym Alpe di Siusi. Skorzystać możemy z 20 wyciągów narciarskich – 2 kolejek linowych, 13 wyciągów krzesełkowych i 5 orczykowych. Trasy są zróżnicowane i dostosowane do umiejętności narciarzy oraz snowboardzistów. Początkujący mogą szkolić swoje zdolności narciarskie na trasach łagodnych o łącznej długości 20 kilometrów. W tym miejscu zaczynają swą przygodę na przykład uczestnicy szkółki narciarskiej dla dzieci czy szkoleń narciarskich dla dorosłych. Na tych bardziej oswojonych z jazdą na nartach i snowboardzie czeka 42 kilometry tras o średniej trudności. Dla największych śmiałków Alpe di Siusi ma 4 kilometry tras trudnych oraz freeride. 

Atrakcje w Alpe di Siusi

W Alpe di Siusi znajdują się 3 funparki, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. Można w nich znaleźć m.in. zamek dmuchany, magiczne dywany i tunele. Amatorzy jazdy freestyle mogą skorzystać z wypełnionej przeszkodami 1,5-kilometrowej trasy w terenowym Snowparku.

Ośrodek oferuje atrakcyjne zniżki na karnety dla dzieci, dzięki czemu rodzinny wyjazd na narty w Dolomitach staje się również atrakcyjny cenowo. Dzieci do 8 lat otrzymują bezpłatny skipass przy zakupie karnetu dla dorosłych (na ten sam okres). Wszyscy Goście PortaSki otrzymują ogrzewane szafki na sprzęt narciarski w miejscu rozpoczęcia zajęć na stoku, co w znacznym stopniu ułatwia przemieszczanie się z dziećmi z hotelu na stok i z powrotem.

Alpe di Siusi jest też uważany za jeden z najwspanialszych krajobrazów w Dolomitach.

Zapraszamy do kontaktu i do rezerwacji swojego wymarzonego rodzinnego wyjazdu narciarskiego!

mapa tras Alpe di Siusi, Val Gardena


Wysokość: 1060m – 2518m npm


175km tras narciarskich, w tym 66km w Alpe di Siusi

 • trasy łatwe: 20km
 • trasy średnie: 42km
 • trasy trudne: 4km
 • freeride

20 nowoczesnych wyciągów narciarskich wyposażonych w zabezpieczenia dla dzieci

 • 2 kolejki linowe
 • 13 krzesełkowych
 • 5 orczykowych

Wyciągi czynne: 9:00 – 17:00


100% gwarancji śniegu!

Dzieci – urodzone w 2016r. i młodsze – darmowy karnet przy zakupie pełnopłatnego karnetu dla rodzica na ten sam okres         
Młodzież – urodzeni 2008 – 2015            
Dorośli – urodzeni 1959 – 2008
Seniorzy – urodzeni w 1958r. i starsi

W Alpe di Siusi znajduje się największy terenowy snowpark we włoskich Dolomitach. Znajdziemy tam aż 70 różnorodnych przeszkód. To świetne miejsce na odrobinę swobodnego narciarskiego szaleństwa – dobra zabawa gwarantowana.

Snowpark Alpe di Siusi – największy terenowy snowpark w Dolomitach

 • 70 różnych przeszkód: szyny, kickery, pudła i huśtawki
 • Jedne z najdłuższych tras w Europie
 • Idealnie przygotowany
 • Oficjalny park szkoleniowy dla włoskiego zespołu National Freestyle
 • Zapierające dech w piersiach krajobrazy góry Sciliar, wizytówki Dolomitów


Całodniowe wycieczki narciarskie

Warto również znaleźć czas na całodniowe wycieczki narciarskie, na przykład od Alpe di Siusi do Val Gardena lub… poprzez słynną karuzelę narciarską Sella Ronda, prowadzącą przez cztery przełęcze. Trasa Sella Ronda to około 26 kilometrów stoków!

Sella Ronda – znana na całym świecie wycieczka narciarska wokół masywu Sella. Z Alpe di Siusi / Seiser Alm można łatwo dostać się do Sella Ronda skibusem z Saltria do Monte Pana. Łącznie z kolejkami linowymi prowadzącymi w górę i w dół, trasa Sella Ronda wynosi ok. 40 km, z czego 26 km na stokach. Prowadzi przez cztery przełęcze i łączy cztery doliny Ladin: Gardena / Gröden, Alta Badia, Arabba i Fassa. Trasę Sella Ronda można przejechać w obu kierunkach.

Alpe di Siusi – Val Gardena Ronda. Ta wyjątkowa jednodniowa wycieczka na nartach prowadzi od Alpe di Siusi do Gardena i również można ją przejechać w obu kierunkach. Trasa ma 25 km i 900 m różnicy wysokości. Ze zboczy gór rozciąga się wspaniały widok na pobliskie szczyty i wyjątkową panoramę Dolomitów. Wzdłuż trasy serwowane są liczne tradycyjne przysmaki w tradycyjnych schroniskach górskich.

Dojazd własny
Warszawa – 1280km (przez A1, Brno i Wiedeń)

Gdańsk – 1410km (przez A9)
Szczecin – 1020km (przez A9)
Kraków – 995km (przez A1, Brno i Wiedeń)