3 Zinnen Dolomites

Home / Trips/ 3 Zinnen Dolomites

3 ZINNEN DOLOMITES – NARCIARSTWO W  SERCU NATURY

Drei Zinnen Dolomites, czyli idealne miejsce na narty z dziećmi we Włoszech

Drei Zinnen Dolomites (Trzy Szczyty Dolomity) – to wspaniały, słoneczny region zarówno na zimowe wyjazdy na narty z dziećmi jak i letnie wakacje w Południowym Tyrolu (Włochy). Trzy Szczyty to najsłynniejsze masywy górskie w Dolomitach, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, położone w pobliżu granicy z Austrią. Najlepsze widoki na szczyty czekają na uczestników wyprawy narciarskiej szlakiem „Giro delle Cime”: poprzez narciarskie góry Helm, Stiergarten, Rotwand, Kreuzberg i ośrodek narciarski Val Comelico.

Ośrodek narciarski oferuje ponad 110 km urozmaiconych, doskonale przygotowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi. Jednocześnie wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, oferując łącznie 1200 km tras narciarskich.

Ferie we Włoszech

Na najmłodszych narciarzy, stawiających pierwsze kroki na nartach, czekają wyciągi dywanowe, szeroki wybór niebieskich tras oraz przedszkole narciarskie PortaSki z polskimi instruktorami. Dzieci do 8 lat otrzymują bezpłatny skipass przy zakupie karnetu dla dorosłych (na ten sam okres). Wszyscy Goście PortaSki otrzymują ogrzewane szafki na sprzęt narciarski w miejscu rozpoczęcia zajęć na stoku, co w znacznym stopniu ułatwia przemieszczanie się z dziećmi z hotelu na stok i z powrotem. Rodziny z dziećmi znakomicie bawią się w towarzystwie gigantycznych bałwanów w krainie śpiącego olbrzyma Haunolda, na torach saneczkowych oraz przy jedynym w Alpach stadzie biegających na wolności reniferów. Na miejscu jest dostępna wypożyczalnia sprzętu zimowego, gdzie Goście PortaSki mogą ze zniżką, w cenach porównywalnych do tych w Polsce, skompletować całe wyposażenie narciarskie i snowboardowe dla dzieci lub wypożyczyć najnowocześniejsze modele nart na rynku.

Dla wytrawnych narciarzy, czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa „Holzriese”, o nachyleniu do 72%. Kto chce podszkolić swoje narciarskie umiejętności, zapraszamy na  szkolenia dla dorosłych z PortaSki. A tych, którzy nigdy nie mają dosyć jeżdżenia, pociąg Ski Pustertal Express zawiezie bezpośrednio pod wyciągi ośrodka narciarskiego Kronplatz.


Hotele


Strona wykorzystuje cookies Szczegóły