3 Zinnen Dolomites

3 ZINNEN DOLOMITES – NARCIARSTWO W SERCU NATURY

Drei Zinnen Dolomites, czyli idealne miejsce na narty z dziećmi we Włoszech

Drei Zinnen Dolomites (Trzy Szczyty Dolomity) – to wspaniały, słoneczny region zarówno na zimowe wyjazdy na narty z dziećmi jak i letnie wakacje w Południowym Tyrolu (Włochy). Trzy Szczyty to najsłynniejsze masywy górskie w Dolomitach, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, położone w pobliżu granicy z Austrią. Najlepsze widoki na szczyty czekają na uczestników wyprawy narciarskiej szlakiem „Giro delle Cime”: poprzez narciarskie góry Helm, Stiergarten, Rotwand, Kreuzberg i ośrodek narciarski Val Comelico.

Ośrodek narciarski oferuje ponad 115 km urozmaiconych, doskonale przygotowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi. Jednocześnie wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, oferując łącznie 1200 km tras narciarskich.

Ferie we Włoszech

Na najmłodszych narciarzy, stawiających pierwsze kroki na nartach, czekają wyciągi dywanowe, szeroki wybór niebieskich tras oraz przedszkole narciarskie PortaSki z polskimi instruktorami. Dzieci do 8 lat otrzymują bezpłatny skipass przy zakupie karnetu dla dorosłych (na ten sam okres). Wszyscy Goście PortaSki otrzymują ogrzewane szafki na sprzęt narciarski w miejscu rozpoczęcia zajęć na stoku, co w znacznym stopniu ułatwia przemieszczanie się z dziećmi z hotelu na stok i z powrotem. Rodziny z dziećmi znakomicie bawią się w towarzystwie gigantycznych bałwanów w krainie śpiącego olbrzyma Haunolda, na torach saneczkowych oraz przy jedynym w Alpach stadzie biegających na wolności reniferów. Na miejscu jest dostępna wypożyczalnia sprzętu zimowego, gdzie Goście PortaSki mogą ze zniżką, w cenach porównywalnych do tych w Polsce, skompletować całe wyposażenie narciarskie i snowboardowe dla dzieci lub wypożyczyć najnowocześniejsze modele nart na rynku.

Dla wytrawnych narciarzy, czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa „Holzriese”, o nachyleniu do 72%. Kto chce podszkolić swoje narciarskie umiejętności, zapraszamy na  szkolenia dla dorosłych z PortaSki. A tych, którzy nigdy nie mają dosyć jeżdżenia, pociąg Ski Pustertal Express zawiezie bezpośrednio pod wyciągi ośrodka narciarskiego Kronplatz.

3 Zinnen Dolomites z PortaSki

 

Wysokość: 1115m – 3146m npm


111km tras narciarskich

  • trasy łatwe: 44km
  • trasy średnie: 54km
  • trasy trudne: 12km
  • freeride

32 nowoczesne wyciągi narciarskie

  • 7 kolejek linowych
  • 6 krzesełkowych
  • 19 orczykowych

Wyciągi czynne: 8:30 – 16:30


100% gwarancji śniegu!

Dzieci – urodzone w 2017r. i młodsze – darmowy karnet przy zakupie pełnopłatnego karnetu dla rodzica na ten sam okres
Młodzież – urodzeni 2009 – 2016            
Dorośli – urodzeni 1960 – 2008
Seniorzy – urodzeni w 1959r. i starsi

 

Giro Delle Cime – całodniowa wycieczka na nartach poprzez cały ośrodek narciarski 3 Zinnen. Poznaj uroki światowego dziedzictwa UNESCO przemieszczając się na nartach: 34 kilometry długości i 5600 metrów różnicy wysokości, 5 szczytów i 3 doliny!  Dolomity w zimowej szacie są wręcz oszałamiająco piękne.

Gigantyczne Bałwany – Wielkie, białe i przyjaźnie uśmiechnięte bałwany witają wjeżdżających na górną stację kolejki na Rotwand. Lepienie bałwana nie jest zajęciem zarezerwowanym tylko dla dzieci! ?

Tory saneczkowe – popularna atrakcja zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. 2 tory – Rotwand (5 km) i Baranci (2,1 km) obsługiwane są przez wyciągi narciarskie ośrodka 3 Zinnen, dlatego nam pozostaje już tylko dobra zabawa!

Jazda nocna – 2 razy w tygodniu, między 19:00 a 22:00 czeka na narciarzy oświetlony stok na Mt. Baranci

Dojazd własny.

Warszawa – 1120 km (przez A1, Brno i Wiedeń)
Gdańsk – 1345 km (przez A1, Brno i Wiedeń)
Szczecin – 1015 km (przez A9)
Kraków – 900 km (przez A1, Brno i Wiedeń)