Alpe Lusia / San Pellegrino

Kompleks narciarski Alpe Lusia – San Pellegrino to prawdziwy raj dla narciarzy, położony w samym w sercu Dolomiti Superski, największego ośrodka narciarskiego na świecie.

Ośrodek oferuje 100 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych. Idealne warunki znajdą tu zwłaszcza rodziny z dziećmi – ośle łączki, odpowiednie do stawiania pierwszych kroków na nartach, dziecięce parki zabaw, czy stoki z pomiarem czasu podczas zjazdu. Doświadczeni narciarze chętnie wypróbują czarne trasy zjazdowe Piavac, Direttissima lub La Volata. Najbardziej znana trasa Innamorati o długości 10 km prowadzi ze szczytu Col Margherita przez masyw górski Passo Valles aż do Falcade. Ośrodki Alpe Lusia i San Pellegrino są połączone ze sobą skibusem, który jeździ regularnie co 15 minut.

Miłośnicy snowboardu lub freestylu mogą odwiedzić trzy tutejsze snowparki. Park Boardercross Lusia, Morea Snowpark i Sanpe Snowpark, które oferują atrakcje na każdym poziomie zaawansowania, rampy, skocznie itp.

Alpe Lusia i San Pellegrino oferują wiele atrakcji także dla osób nie jeżdżących na nartach. Można wybrać się na spacer w rakietach śnieżnych, jeździć na sankach lub na pontonach, pojeździć na łyżwach lub saniami zaprzęgniętymi w konie.

W Alpe Lusia/San Pellegrino każdy znajdzie coś dla siebie.

Wysokość: 1190m – 2513m npm


100km tras narciarskich

  • trasy łatwe: 23km
  • trasy średnie: 45km
  • trasy trudne: 9km
  • freeride

23 nowoczesne wyciągi narciarskie wyposażone w zabezpieczenia dla dzieci

  • 6 kolejek linowych
  • 12 krzesełkowych
  • 5 orczykowych

Wyciągi czynne: 9:00 – 17:00


100% gwarancji śniegu!

 

Ceny karnetów zostaną podane po opublikowaniu przez Region Alpe Lusia / San Pellegrino.

Dojazd własny
Warszawa – 1300km (przez A1, Brno i Wiedeń)

Gdańsk – 1450km (przez A9)
Szczecin – 1080km (przez A9)
Kraków – 1100km (przez A1, Brno i Wiedeń)

Hotel Arnika

 
NA STOKU