Home / Aktualności / warto wiedzieć / Rodzinne ferie zimowe w Austrii – czy warto?

Rodzinne ferie zimowe w Austrii – czy warto?

Ferie w Austrii z PortaSki

Gdzie wyjechać - do Austrii, czy do Włoch? A może zostać w Polsce? Na to pytanie stara się odpowiedzieć wielu z nas planując rodzinne ferie na nartach. I jak to zwykle bywa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi... Jeśli ktoś się jednak zastanawia, czy warto wybrać się na zimowe ferie do Austrii, odpowiedź brzmi - TAK - WARTO! ? Na pewno na korzyść wyjazdu do Austrii przemawia odległość od Polski, a także urozmaicenie i przygotowanie tras narciarskich oraz infrastruktura do nauki jazdy na nartach dla dzieci.

Ponad połowa terenów w Austrii, to roztaczający się zewsząd krajobraz alpejski. Dla miłośników narciarstwa, to właśnie te trasy, stoki, a zarazem widoki ośnieżonych szlaków górskich stanowią wyzwanie. Wyjeżdżając na ferie zimowe do Austrii nie trzeba martwić się o swoje umiejętności i technikę jazdy. Na zorganizowanych wyjazdach dostępni są najlepsi instruktorzy, którzy szkolą osoby zarówno początkujące, jak i te bardziej zaawansowane.

W ofercie wypadu rodzinnego na ferie do Austrii, oprócz zjazdów narciarskich, znajdzie się na pewno czas na wspólne Apres-Ski, czyli: zwiedzanie, kosztowanie kuchni austriackiej, poznawanie nowej kultury, rodzinne szaleństwo w ośrodku wypoczynkowym, czy nawet w dyskotece.

Na ferie zimowe w Austrii w sezonie 2020/2021 szczególnie polecamy ośrodki narciarskie należące do kompleksu Ski Amade położone w rejonie Salzburga. Jest to największe zagęszczenie stacji narciarskich w Austrii, nazywane narciarskim rajem!

Rodzinne ferie na nartach w Schladming - Dachstein

 
PortaSki w Schladming Austria

Za najlepszy ośrodek narciarski na rodzinne ferie zimowe w Austrii uznajemy wysoko rozwinięty i jednocześnie położony najbliżej Polski - Schladming-Dachstein. Ośrodek oferuje łącznie 123 km tras zjazdowych na czterech połączonych ze sobą górach, co powoduje, że każdy amator białego szaleństwa - zarówno początkujący i zaawansowany, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Wszystkie góry połączone są zarówno wyciągami narciarskimi, jak i sprawnie działającą siecią skibusów. Daje nam to możliwość szusowania codziennie na innych stokach, na co również pozwala wspólny karnet Ski-Amade. Początkowe stacje gondoli położone są w bliskim sąsiedztwie miasteczka, dzięki czemu nie tracimy czasu na dojazdy do stoków, a po nartach mamy duży wybór miejsc na wyczekiwane Apres ski ;-).  A co dla dzieci? Przygotowane z myślą o najmłodszych narciarzach powstały specjalne wyciągi i trasy, place zabaw, zimowa strefa dla dzieci Hopsi oraz liczne fun parki i snow parki. Na amatorów nart biegowych czeka aż 220 km najlepiej przygotowanych tras w ramach ośrodka w Ramsau am Dachstein oraz najdłuższa na świecie trasa biegowa rozciągająca się na lodowcu Dachstein, którego krajobraz zapiera dech w piersiach!

Wagrain - Flachau - ferie z nauką jazdy na nartach dla całej rodziny

 
Szkółka narciarska Włochy Austria

Godnym polecenia ośrodkiem narciarskim na rodzinne ferie na nartach w Austrii jest również drugi ośrodek Ski-Amade - Wagrain-Flachau. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest odległość od Polski oraz położenie blisko autostrady A10. Dzięki temu podróż z dziećmi jest wykonalna w ciągu jednego dnia (bez noclegu). Ośrodek oferuje 120 km urozmaiconych i wspaniale przygotowanych tras oraz gwarantuje 100% śniegu w sezonie zimowym. To tutaj mieści się jedna z największych na świecie wahadłowych linii kolejowych – G-Link. Na stoki można się dostać aż z siedmiu różnych punktów wyposażonych w przestronne miejsca parkingowe. Na najmłodszych czekają snow parki, trasy do mierzenia prędkości oraz krainy tematyczne dla dzieci. Dla tych, którym to jeszcze za mało, w odległości 15 min samochodem znajduje się kolejny ośrodek - Flachauwinkl, a wszystkie trasy dostępne w ramach jednego karnetu Ski-Amade. A co z pogodą? Pogoda iście alpejska. Śnieg i dużo słońca! ? Dodatkowo od zimy 2020/21 w regionie będzie można jeździć na nartach od A (jak St. Johann-Alpendorf) do Z (jak Zauchensee). To ponad 200 km tras, z których można będzie korzystać za pomocą tylko jednego karnetu narciarskiego. Zostanie również zbudowana nowoczesna i wydajna 10-osobowa gondola "Flying Mozart", a nowa kolej linowa Panorama Link połączy dwa obszary narciarskie Snow Space Salzburg i Flachauwinkl-Kleinarl.

Terminy ferii zimowych we Austrii 2021r.

Jeśli wybierasz się na ferie w Alpy austriackie, warto wcześniej sprawdzić, czy na stoku nie zaskoczy Cię duża liczba narciarzy, którzy postanowili poszusować w tym samym terminie. Największy tłok panuje zwykle w okresie kumulacji ferii w różnych krajach.

Najbardziej optymalne warunki na stokach zapowiadają się dla tych województw, których termin ferii zimowych w 2021r. przypada jeszcze w styczniu. Wówczas poza Polską, żadne z blisko położonych, europejskich Państw nie dysponuje dniami wolnymi od nauki szkolnej. Szczyt sezonu przypada na luty, a zwłaszcza początek ferii w niemieckiej Bawarii, przypadający na ostatni tydzień ferii polskich. Niemniej jako rekompensatę otrzymamy doskonale przygotowane stoki i usługi narciarsko-snowboardowe na najwyższym poziomie. Dzięki doskonałej infrastrukturze austriackiej, na pewno nie grożą nam kolejki do wyciągów, czy brak miejsca w restauracji.

Pod względem wyjazdów narciarskich czy snowboardowych, Austrię poleca się przede wszystkim pod koniec sezonu, kiedy z lodowców znikną już okupujące je tłumy.

TERMINY FERII ZIMOWYCH W POLSCE W 2021R.

Jeżeli jeszcze nie wiesz, kiedy wypadają ferie zimowe w 2021 roku dla Twojego województwa, przygotowaliśmy tabelkę, w której znajdują się terminy ferii poszczególnych województw zestawione z terminami wyjazdów na narty do Austrii z PortaSki. Sprawdź i wybierz termin dla siebie!

Termin ferii zimowych 2021WojewództwaTerminy wyjazdów Portaski

16 stycznia – 23 stycznia

2021

dolnośląskiemazowieckieopolskiezachodniopomorskieNarty w Schladming

23 stycznia – 30 stycznia

2021

dolnośląskiemazowieckieopolskiezachodniopomorskie-podlaskiewarmińsko-mazurskieWagrain narty

30 stycznia – 6 lutego

2021

lubelskiełódzkiepodkarpackiepomorskieśląskie-podlaskiewarmińsko-mazurskieNarty w Schladming

6 lutego – 13 lutego

2021

lubelskiełódzkiepodkarpackiepomorskieśląskieNarty w Schladming

I jak?  Wiesz już, dokąd i kiedy wyjedziesz na zorganizowane ferie zimowe do Austrii z PortaSki? Zapraszamy do kontaktu, jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych wyjazdów. Jeżeli interesują Cię również austriackie rejony alpejskie koniecznie zobacz naszą ofertę wyjazdów na narty do Włoch.

Przeczytaj również

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły