Wagrain / Flachau

3 OŚRODKI NARCIARSKIE, 200km TRAS!

Wagrain położony jest w samym sercu Ski-Amade, narciarskiego raju, największego zrzeszenia stacji narciarskich w Austrii, łączącego 5 dużych regionów: Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Z jednym karnetem narciarskim można szusować po trasach o łącznej długości 870 km i korzystać z 270-u wyciągów w 25-u stacjach narciarskich.

Ośrodek narciarski Wagrain/Flachau i Flachauwinkl/Kleinarl

Wagrain, razem z Flachau i Alpendorf, występują od sezonu zimowego 2017/18 pod nowo utworzoną marką – Snow Space Salzburg. Ośrodki połączone są ze sobą rozpiętą nad doliną, jedną z największych na świecie wahadłową koleją linową – G-LINK. Oferują 120 kilometrów doskonale utrzymanych i połączonych ze sobą tras. Znajdziemy tam głównie długie i szerokie trasy narciarskie oraz doskonałą infrastrukturę, szczególnie dla początkujących narciarzy. Dzięki najnowszej technologii naśnieżania mamy absolutną gwarancję śniegu już od 1 grudnia.

Dzięki budowie nowoczesnej kolei linowej Panorama, łączącej ośrodki Wagrain/Flachau oraz Flachauwinkl/Kleinarl, powstanie w sezonie 2020/2021 jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych regionów sportów zimowych w Europie, oferujący narciarzom ponad 200 km połączonych ze sobą tras.

Na najmłodszych czeka zimowy park rozrywki Wagrainis Winter World, a na trochę starszych Snowpark Alpendorf. Po białym szaleństwie wszystkich zaprasza ponad 60 nowoczesnych i tradycyjnych schronisk i lokali Après ski.

Wagrain i Flachau to doskonała oferta na rodzinny urlop narciarski w Alpach Austriackich.


Wysokość: 850m – 2000m n.p.m.


Łącznie 200 km rewelacyjnych tras narciarskich

trasy łatwe: 72km
trasy średnie: 103km
trasy trudne: 12km
Freeride: 5km


45 nowoczesnych wyciągów narciarskich

  • 11 kolejek linowych
  • 16 krzesełkowych
  • 18 orczykowych
    oraz taśmy dla dzieci

Wyciągi czynne: 8:30 – 16:15


100% gwarancji śniegu już od grudnia!

 

Ceny karnetów dostępne na stronie Regionu Ski Amade.

Wagrainis Winter World dla najmłodszych

Oferuje m.in. „zaczarowane dywany”, wyciągi dla początkujących, trasę Kids‘ Speed Check (kto jest najszybszy na stoku?), Snowpark dla początkujących, igloo, wesołą karuzelę, czy dziecięcą strefę WAGRAINi’s Kinderalm z chatką karłów. Wejście do Zimowego Świata na podstawie wszystkich ważnych karnetów narciarskich.

Jeśli szukasz dobrej zabawy na śniegu, Wagrainis Winter World to miejsce dla Ciebie!


SNOWPARK Alpendorf
Lokalizacja: poniżej 6-oosobowej stacji Hirschkogel
Długość: około 1 km
Przeszkody: ponad 30
Liczba wyskoków: 10
Codzienna zmiana kształtu parku
Miejsce do odpoczynku z hotspotem wifi

Aquapark WASSERWELT Wagrain

Znajdujący się tuż obok hotelu Alpina aquapark, oferuje zabawę na 1450m2 powierzchni wody, basen wewnętrzny i zewnętrzny, 6 zjeżdżalni, basenik dla dzieci, sauny oraz pokój relaksu z widokiem na panoramę gór. Dla gości hotelu Alpina raz w tygodniu wejście do Aquaparku jest darmowe.

Dojazd własny
Warszawa – 1025km (przez Brno i Wiedeń)
Gdańsk – 1232km
Szczecin – 943km (przez Monachium)
Kraków – 780km (przez Brno i Wiedeń)