Schladming

Home / Nasze miejsca / Schladming

EKSKLUZYWNY OŚRODEK NARCIARSKI W AUSTRII!

Schladming jest częścią narciarskiego raju Ski-Amade, największego zrzeszenia stacji narciarskich w Austrii, łączącego 5 dużych regionów: Salzburger Sportwelt, Schladming-  Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. W ramach jednego karnetu narciarskiego, można szusować po trasach o łącznej długości 870 km i korzystać z 270-u wyciągów w 25-u stacjach narciarskich.

Schladming 4-Mountain Ski Area obejmuje Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm w jeden region, oferując wyjątkowe dla Austrii warunki narciarskie i 123 kilometry nieprzerwanych tras, a także 44 nowoczesne kolejki i wyciągi. Schladming, narty, snowboard, białe szaleństwo… to pojęcia nierozerwalnie ze sobą związane i każdy znajdzie tu coś dla siebie – od łagodnych stoków narciarskich dla rodzin z dziećmi do czarnych szlaków dla prawdziwych śmiałków.

Region jest organizatorem wielu imprez narciarskich i snowboardowych odbywających się w ramach Pucharu Świata. Najbardziej  spektakularne wydarzenie sezonu zimowego to oświetlony slalom odbywający się każdego roku od stycznia 2006r. 45 tysięcy fanów zamienia Planai w absolutne narciarskie królestwo. Dzięki organizacji zawodów w narciarstwie alpejskim region niesamowicie się rozwinął. Powstała nowoczesna baza noclegowa, solidnie zmodernizowano infrastrukturę na stokach.

Wystarczy niecałe 10 godzin, aby z centralnej Polski dostać się do tej białej krainy i przenieść w całkowicie inny świat. Nie ma drugiego tak  rozwiniętego regionu narciarskiego położonego tak blisko Polski.

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły