Schladming

SCHLADMING – EKSKLUZYWNY OŚRODEK NARCIARSKI W AUSTRII!

Szukasz idealnego ośrodka narciarskiego na Twój rodzinny wyjazd na narty do Austrii? Może zainteresuje Cię austriacki Schladming, będący częścią Ski-Amade – “narciarskiego raju”, który łączy pięć dużych regionów narciarskich: Salzburger Sportwelt, Schladming-  Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Kupując jeden karnet narciarski, można korzystać ze wszystkich ośrodków narciarskich w obrębie Ski-Amade – to aż 870 kilometrów tras, 270 wyciągów i 25 stacji narciarskich. Te liczby robią wrażenie!

Trasy narciarskie i snowboardowe Schladming

Schladming 4-Mountain Ski Area obejmuje Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm w jeden region, oferując wyjątkowe dla Austrii warunki narciarskie. W samym Schladming czekają na nas aż 123 kilometry tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Każdy znajdzie tu stok dla siebie, niezależnie od tego czy jesteśmy zaawansowanym narciarzem, czy dopiero zaczynamy przygodę z jazdą po białym puchu. Dla nowicjuszy i małych dzieci Schladming ma do zaoferowania 47 kilometrów tras. Bardziej zaawansowani w jeździe na nartach i snowboardzie z pewnością skorzystają z tras o średnim stopniu trudności, a tych znajdziemy aż 68 kilometrów! Na najodważniejszych narciarzy czeka 8 kilometrów tras o najwyższym stopniu trudności oraz freeride – w ośrodku narciarskim Schladming dozwolona jest jazda poza trasami. Na trasach znajdują się 44 wyciągi – 8 kolejek linowych, 22 wyciągi krzesełkowe i 14 wyciągów orczykowych, a także taśmy dla dzieci.

Wyciągi czynne są w godzinach od 8.15 do 16.30. Ceny sześciodniowych karnetów, pozwalających nam na korzystanie z wszystkich tras Ski-Amade zaczynają się od 133 euro do 266 euro w sezonie niskim oraz od 138 euro do 275,50 euro w sezonie wysokim. Dzieci do 6 roku życia otzymują w cenie 30 euro kartę mini, dzięki której mogą korzystać z wstępu na wszystkie stoki w Ski-Amade.

Schladming – popularny kierunek wyjazdów na narty

Schladming jest uroczym miasteczkiem, który oprócz rozrywek narciarskich i snowboardowych, zapewnia również doskonałe apres-ski. Liczna sieć barów, restauracji, karczm, pubów, a także lodowiska, tory saneczkowe, baseny, centra fitness, sprawiają, że w Schladming na pewno nie będziemy się nudzić po zejściu ze stoku narciarskiego.

Region jest organizatorem wielu imprez narciarskich i snowboardowych odbywających się w ramach Pucharu Świata. Najbardziej  spektakularne wydarzenie sezonu zimowego to oświetlony slalom odbywający się każdego roku od stycznia 2006r. 45 tysięcy fanów zamienia Planai w absolutne narciarskie królestwo. Dzięki organizacji zawodów w narciarstwie alpejskim region niesamowicie się rozwinął. Powstała nowoczesna baza noclegowa, solidnie zmodernizowano infrastrukturę na stokach.

Ski-Amade to najbliżej położony, tak wysoko rozwinięty region narciarski, od granicy naszego kraju. Rejon, cieszy się dużą popularnością i jest często odwiedzany przez grupy zorganizowane i rodziny z dziećmi. Wystarczy niecałe 10 godzin, aby z centralnej Polski dostać się do tej białej krainy i przenieść w całkowicie inny świat.

To jak? Gotowi na rodzinny wyjazd narciarski do Austrii z Portaski?

Schladming mapa tras and hotel

Wysokość: 745m – 2015m n.p.m.


Łącznie 123 km rewelacyjnych tras narciarskich

  • trasy łatwe: 47km
  • trasy średnie: 68km
  • trasy trudne: 8km
  • jazda poza trasami freeride

44 nowoczesne wyciągi narciarskie

  • 8 kolejek linowych
  • 22 krzesełkowe
  • 14 orczykowych

oraz taśmy dla dzieci


Wyciągi czynne: 8:15 – 16:30


100% gwarancji śniegu!

 

Ceny karnetów dostępne na stronie Regionu Ski Amade.

Schladming to ośrodek oferujący wiele rozrywek dla uczestników rodzinnych wyjazdów narciarskich do Austrii. Oprócz zwyczajnych tras narciarskich, skorzystać możemy także ze specjalnie przygotowanego Snowparku Superpark Planai, który może stanowić atrakcję zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. 17 wyskoków i różnego rodzaju elementy takie jak szyny, pudła, rury, a także stoły o długości 12-17 metrów to gwarancja świetnej zabawy w tym snowparku. Na najmłodszych czeka też “wesoły stok” bogaty w tunele i elementy interaktywne, zapewniające dużo śmiechu.

Superpark Planai

Snowpark dla początkujących i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów
17 wyskoków,
Stoły o długości 12-17 metrów,
22 elementy, jak: szyny, rury, pudła i grzyby


Wesoły stok


Nagrywamy film!

Pokaż się z najlepszej strony! Kamera włączona… 3, 2, 1 start!

Trasa slalomowa w rejonie Weitmoos zapewnia doskonałą okazję do zobaczenia siebie na nartach. Trasa „Ski Movie” wyposażona jest w kamery, które nagrywają Twój zjazd od początku do końca. Własny profesjonalny film możesz pobrać film ze strony www.skiline.cc

Baw się dobrze!


Aquapark Schladming

Po białym szaleństwie czas na relaks. Aquapark Schladming, do którego goście Sporthotel Royer wchodzą za darmo, oferuje oferuje 380m² powierzchni wody, wodospady i fontanny, bąbelkowy masaż wodny oraz 66-metrową zjeżdżalnię! Do dyspozycji są również trzy 25-metrowe tory pływackie. Wypocząć możemy w strefach wellness i SPA.

 

Schladming basen

Dojazd własny
Warszawa – 990km (przez Brno i Wiedeń)
Gdańsk – 1190km
Szczecin – 980km (przez Monachium)
Kraków – 745km (przez Brno i Wiedeń)