Schladming

Home / Trips/ Schladming

SCHLADMING – EKSKLUZYWNY OŚRODEK NARCIARSKI W AUSTRII!

Szukasz idealnego ośrodka narciarskiego na Twój rodzinny wyjazd na narty do Austrii? Może zainteresuje Cię austriacki Schladming, będący częścią Ski-Amade – “narciarskiego raju”, który łączy pięć dużych regionów narciarskich: Salzburger Sportwelt, Schladming-  Dachstein, Gastein, Hochkönig i Großarltal. Kupując jeden karnet narciarski, można korzystać ze wszystkich ośrodków narciarskich w obrębie Ski-Amade – to aż 870 kilometrów tras, 270 wyciągów i 25 stacji narciarskich. Te liczby robią wrażenie!

Trasy narciarskie i snowboardowe Schladming

Schladming 4-Mountain Ski Area obejmuje Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm w jeden region, oferując wyjątkowe dla Austrii warunki narciarskie. W samym Schladming czekają na nas aż 123 kilometry tras o zróżnicowanym poziomie trudności.

Każdy znajdzie tu stok dla siebie, niezależnie od tego czy jesteśmy zaawansowanym narciarzem, czy dopiero zaczynamy przygodę z jazdą po białym puchu. Dla nowicjuszy i małych dzieci Schladming ma do zaoferowania 47 kilometrów tras. Bardziej zaawansowani w jeździe na nartach i snowboardzie z pewnością skorzystają z tras o średnim stopniu trudności, a tych znajdziemy aż 68 kilometrów! Na najodważniejszych narciarzy czeka 8 kilometrów tras o najwyższym stopniu trudności oraz freeride – w ośrodku narciarskim Schladming dozwolona jest jazda poza trasami. Na trasach znajdują się 44 wyciągi – 8 kolejek linowych, 22 wyciągi krzesełkowe i 14 wyciągów orczykowych, a także taśmy dla dzieci.

Wyciągi czynne są w godzinach od 8.15 do 16.30. Ceny sześciodniowych karnetów, pozwalających nam na korzystanie z wszystkich tras Ski-Amade zaczynają się od 133 euro do 266 euro w sezonie niskim oraz od 138 euro do 275,50 euro w sezonie wysokim. Dzieci do 6 roku życia otzymują w cenie 30 euro kartę mini, dzięki której mogą korzystać z wstępu na wszystkie stoki w Ski-Amade.

Schladming – popularny kierunek wyjazdów na narty

Schladming jest uroczym miasteczkiem, który oprócz rozrywek narciarskich i snowboardowych, zapewnia również doskonałe apres-ski. Liczna sieć barów, restauracji, karczm, pubów, a także lodowiska, tory saneczkowe, baseny, centra fitness, sprawiają, że w Schladming na pewno nie będziemy się nudzić po zejściu ze stoku narciarskiego.  

Region jest organizatorem wielu imprez narciarskich i snowboardowych odbywających się w ramach Pucharu Świata. Najbardziej  spektakularne wydarzenie sezonu zimowego to oświetlony slalom odbywający się każdego roku od stycznia 2006r. 45 tysięcy fanów zamienia Planai w absolutne narciarskie królestwo. Dzięki organizacji zawodów w narciarstwie alpejskim region niesamowicie się rozwinął. Powstała nowoczesna baza noclegowa, solidnie zmodernizowano infrastrukturę na stokach.

Ski-Amade to najbliżej położony, tak wysoko rozwinięty region narciarski, od granicy naszego kraju. Rejon, cieszy się dużą popularnością i jest często odwiedzany przez grupy zorganizowane i rodziny z dziećmi. Wystarczy niecałe 10 godzin, aby z centralnej Polski dostać się do tej białej krainy i przenieść w całkowicie inny świat. 

To jak? Gotowi na rodzinny wyjazd narciarski do Austrii z Portaski?


Hotele


od 4,450 zł

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły