Livigno

Home / Nasze miejsca / Livigno

ALPEJSKI OŚRODEK NARCIARSKI Z GWARANCJĄ SŁOŃCA!

Livigno – jeden z najważniejszych ośrodków narciarskich w Alpach. Leży w długiej, 14-kilometrowej dolinie między szwajcarską doliną Engadin i włoską Alta Valtellina. To tyle, jeśli chodzi o położenie geograficzne. A jakie są warunki narciarskie w Livigno? Ze względu na specyficzne położenie, zimy obfitują tu w opady śniegu, co sprawia, że pojęcia takie jak Livigno, narty i snowboard są ze sobą nierozerwalnie związane. Świetne warunki do nauki jazdy na nartach panują tu od końca listopada do początku maja, a dni słonecznych jest aż 322 w roku.

Trasy wyznaczone zostały na zboczach po obu stronach doliny. Największy ich wybór znajduje się po stronie szczytów Vetta Blesaccia i Carosello 3000. Leżący po drugiej stronie szczyt Monte della Neve jest mekką miłośników puchu. Łącznie ośrodek narciarski oferuje 110 km tras obsługiwanych przez 33 wyciągi. Posiada
2 snowparki z halfpipem, skoczniami, railami i boardercross’em, co czyni je doskonałym kurortem również dla snowboardzistów.

Najmłodsi mogą stawiać pierwsze kroki na nartach lub korzystać z uroków zabawy na świeżym powietrzu m.in w zimowej krainie Lupigno. Ośrodek oferuje atrakcyjne zniżki na karnety dla dzieci, dzięki czemu rodzinny urlop w Livigno staje się  również atrakcyjny cenowo.

Livigno leży w strefie bezcłowej, w związku z czym przyciąga nie tylko narciarzy, lecz również amatorów tanich zakupów.

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły