Obertauern

OBERTAUERN – NARCIARSKI RAJ W SERCU ALP AUSTRIACKICH!

Obertauern to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich na Ziemi Salzburskiej, jeden z najlepszych na zimowe wyjazdy na narty z dziećmi

Obertauern to ośrodek narciarski z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi i biegowymi i co najważniejsze, z gwarancją śniegu. Kurort wyróżnia się wspaniałymi warunkami naturalnymi. Posiada najgrubszą pokrywę śnieżną w Austrii, a świetne warunki narciarskie utrzymują się tu od listopada do początku maja. Położony centralnie pośród narciarskich stoków, ośrodek pozwala na korzystanie z pełnej oferty bez konieczności dojeżdżania samochodem.

Na narciarzy czeka 100 kilometrów tras narciarskich. Wyciągi rozmieszczone są wokół wioski, co umożliwia zwiedzanie całego terenu narciarskiego bez innego środka transportu niż własne narty lub snowboard, tzw. Tauern Circuit. Istnieją dwa warianty Tauern Tour: czerwona trasa , która prowadzi wokół wioski zgodnie z ruchem wskazówek zegara, oraz zielona trasa w przeciwnym kierunku. Jest również specjalny tor dla dzieci – tor Bobby. A dla bardziej odważnych – trasa My Track.

Większość, bo aż 61 km ze 100 km tras narciarskich stanowią trasy niebieskie, dlatego też jest to doskonałe miejsce na rodzinny wyjazd na narty. Do dyspozycji jest również rodzinny park narciarski Bibo Bear – służący nauce jazdy oraz zabawie na śniegu, gdzie młodzi narciarze mogą ćwiczyć narciarstwo na stokach o różnym stopniu trudności. Popularnymi atrakcjami w tym regionie są igloo dla dzieci i upiorny pociąg z duchami w Märchenpark przy kolejce Schaidbergba, które wspaniale urozmaicają narciarską naukę.

Dodatkową atrakcją umilającą czas w Obertauern jest jazda na sankach. Dla amatorów takiej przygody przygotowano 7 km tras, w tym m.in. oświetlony, otwarty całą dobę tor saneczkowy “Gnadenalm”.

Po jeździe na nartach każdy może skorzystać z oferty licznych chatek narciarskich, karczm, pubów i restauracji, które kuszą ciekawą ofertą kulinarnych smakołyków,  zabawą i odpoczynkiem.

Nie posiadający swojego sprzętu zimowego mogą skorzystać z licznych wypożyczalni.

Z ciekawych informacji – w Obertauern, zespół The Beatles, nagrywał film „Help” a mieszkańcem kurortu jest legendarny piłkarz Franz Beckenbauer

Wysokość: 1630m – 2315m npm


100km tras narciarskich

  • trasy łatwe: 61km
  • trasy średnie: 35km
  • trasy trudne: 4km

Najdłuższa trasa Zehnerkar – 5km długości.


31 nowoczesnych wyciągów narciarskich

  • 1 kolejka gondolowa
  • 19 krzesełkowych
  • 6 orczykowych
  • 5 dywanowych dla najmłodszych

Wyciągi czynne: 8:30 – 16:00


100% gwarancji śniegu!

Mini – urodzone w 2017 i później otrzymują darmowy karnet
Dzieci – urodzone w 2008 – 2016
Młodzież – urodzeni 2005 – 2007
Dorośli – urodzeni 1960 – 2004
Seniorzy – urodzeni przed 1960 

Dojazd własny.

Warszawa: 975 km
Poznań: 900 km
Gdańsk: 1200 lm
Szczecin: 975 km