3 Zinnen Dolomites lato

Home / Trips/ 3 Zinnen Dolomites lato

3 ZINNEN DOLOMITES – NIEZAPOMNIANE WAKACJE W GÓRACH

3 Zinnen – wakacyjny raj dla Rodzin z dziećmi

3 Zinnen Dolomites to idealny Region na aktywne, a jednocześnie relaksujące wakacje. Lato w Południowym Tyrolu nie ogranicza się do podziwiania potęgi Dolomitów, światowego dziedzictwa UNESCO. Dolomity to góry atrakcji i wrażeń dla miłośników wycieczek pieszych, rowerzystów oraz rodzin z dziećmi.

Parki rodzinne, wycieczki piesze i rowerowe

Ośrodek oferuje ponad 400 km szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, od łatwych ścieżek na rodzinne spacery do będących prawdziwym wyzwaniem przepraw dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych.
W sezonie letnim działa sześć różnych kolejek linowych, którymi Turyści mogą dostać się na górskie szczyty, a tam czeka już moc atrakcji w parkach rodzinnych, rozpoczynają szlaki piesze i rowerowe. Na Monte Baranci trafimy do królestwa Gigantów z wioską krasnoludów, wypoczniemy w obszarze przeznaczonym do relaksu, czy skorzystamy z letniego toru saneczkowego Funbob, który raz w tygodniu jest otwarty również w nocy! Na Monte Elmo na najmłodszych czeka mały Olperl i jego przyjaciele, na Croda Rossa mieszka jedyne stado reniferów w Alpach, a na Stiergarten cała Rodzina może przejść się po alpejskich pastwiskach i podziwiać fascynującą panoramę Dolomitów. Również rowerzyści znajdą wszystko, czego zapragną – dolinne ścieżki rowerowe Versicaco – Brunico i Versciaco – Lienz, trasy przeznaczone dla rowerów górskich i dwa szlaki dla rowerów enduro.

Cud natury – Jezioro Braies

Prawdziwą perłą turystyczną jest zapierające dech w piersiach, szmaragdowozielone Jezioro Braies. Ogromne wapienne góry, odbijające się w turkusowej wodzie, gęsty las dookoła i urocza kapliczka przy brzegu, czynią to miejsce jednym z najpiękniejszych na świecie. Zdecydowanie warto choć chwilę spędzić przy tym cudzie Południowego Tyrolu. Zwiedzanie jeziora jest możliwe podczas wędrówki dla młodszych i starszych, również z wózkiem dziecięcym lub przejażdżki po jeziorze łodzią wiosłową.

Wspinaczka

W dolinie Sesto, w Drei Zinnen, jest wszystko, czego mogą oczekiwać amatorzy wspinaczki – od „łatwej wspinaczki” dla początkujących, po ekscytującą trasę dla profesjonalnych wspinaczy. W szczególności wycieczki wspinaczkowe na legendarnym Tre Cime di Lavaredo (Trzy Szczyty Lavaredo) i liczne tory wspinaczkowe wokół Sesto są gwarancją niezapomnianej przygody w fascynującym naturalnym krajobrazie Dolomitów. Aby przybliżyć dzieciom wspinaczkę skałkową, w każdy poniedziałek odbywa się półdniowy kurs wprowadzający, bezpośrednio przy ścianie skalnej lub w centrum wspinaczkowym, w zależności od pogody (koszt 45 euro, sprzęt w cenie).

 


Hotele


Family Resort Rainer

 
Oferta wkrótce!

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły