AKTYWNE LATO dla całej rodziny

Niezapomniane Rodzinne Wakacje we Włoszech

Wakacje z dzieckiem w górach – Razem, a jednak osobno!

Zapraszamy na wakacje z dzieckiem i dobrą zabawą do prawdziwego wakacyjnego raju dla rodzin – Drei Zinnen w Dolomitach we Włoszech. Tak, jak w przypadku wyjazdów zimowych, dbamy o atrakcyjne zorganizowanie czasu naszym pociechom, ale również o czas wolny dla naszych RODZICÓW.

Nasza kadra instruktorsko-animacyjna opiekuje się dziećmi i zapewnia im moc atrakcji przez cały dzień. Specjalnie przygotowany program zawiera aktywności dla dzieci w każdym wieku. Korzystamy ze wspaniałej infrastruktury hotelu (baseny, sale zabaw, park z licznymi atrakcjami dla dzieci), a także z bogatej wakacyjnej oferty regionu 3Zinnen.

W tym czasie rodzice mogą aktywnie wypoczywać (trekking, rowery, wspinaczka) i delektować się niezapomnianymi widokami Dolomitów lub relaksować się w hotelowym SPA czy basenie. Gwarantujemy Państwu czas wolny dla siebie podczas wakacji z dziećmi w górach.

Program Aktywne Lato z PortaSki został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Zapewniamy opiekę i atrakcje dla Najmłodszych, wycieczki dla Rodziców, mamy również propozycje dla całych Rodzin. Spędzając czas wspólnie z bliskimi, jednocześnie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a przede wszystkim czas, na wyczekiwany relaks! Czyli idealny przepis na udane wakacje we Włoszech.

 

W programie PortaSki:

Dla dzieci

 • całodniowe aktywności dla dzieci pod opieką kadry PortaSki
 • wycieczki piesze, rowerowe, nauka wspinaczki skałkowej (od 5-go roku życia)
 • spacer z alpakami, pieczenie chleba, noc pod gwiazdami
 • animacje wieczorne

Dla dorosłych

 • 4 wycieczki piesze/trekkingowe z przewodnikiem (od łatwych po bardziej wymagające)
 • całodniowa wycieczka na rowerach elektrycznych z przewodnikiem
 • całodniowy kurs nauki wspinaczki skałkowej (opcjonalnie, 85Eur)
 • wschód słońca na szczycie Monte Elmo (opcjonalnie, w każdy wtorek)

Dla całej Rodziny:

 • Wycieczka nad Jezioro Braies (Lago di Braies)
 • Wycieczka na Croda Rossa z karmieniem reniferów
 • Wycieczka na Monte Baranci

 

Parki rodzinne, wycieczki piesze i rowerowe

Jeśli nie wyobrażasz sobie letniego urlopu bez trekkingu, wspinaczki, czy jazdy rowerem, zapraszamy na nasze wakacje we Włoszech. Ośrodek 3 Zinnen Dolomites oferuje ponad 400 km szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, od łatwych ścieżek na rodzinne spacery do będących prawdziwym wyzwaniem przepraw dla pasjonatów wycieczek pieszych i rowerowych.

W sezonie letnim działa sześć różnych kolejek linowych, którymi Turyści mogą dostać się na górskie szczyty. Tam czeka na nich moc atrakcji w parkach rodzinnych, rozpoczynają szlaki piesze i rowerowe. Na Monte Baranci trafimy do królestwa Gigantów z wioską krasnoludów, wypoczniemy w obszarze przeznaczonym do relaksu, czy skorzystamy z letniego toru saneczkowego Funbob, który raz w tygodniu jest otwarty również w nocy! Na Monte Elmo na najmłodszych czeka mały Olperl i jego przyjaciele, na Croda Rossa mieszka jedyne stado reniferów w Alpach, a na Stiergarten cała Rodzina może przejść się po alpejskich pastwiskach i podziwiać fascynującą panoramę Dolomitów. Również rowerzyści znajdą wszystko, czego zapragną – płaskie ścieżki rowerowe Versicaco – Brunico i Versciaco – Lienz, trasy przeznaczone dla rowerów górskich i dwa szlaki dla rowerów enduro. Bogata oferta 3 Zinnen sprawi, że wakacje z dzieckiem w górach będą fascynującą przygodą dla całej rodziny!

 

Cud natury – Jezioro Braies

Prawdziwą perłą turystyczną jest zapierające dech w piersiach, szmaragdowozielone Jezioro Braies. Ogromne wapienne góry, odbijające się w turkusowej wodzie, gęsty las dookoła i urocza kapliczka przy brzegu, czynią to miejsce jednym z najpiękniejszych na świecie. Zdecydowanie warto choć chwilę spędzić przy tym cudzie Południowego Tyrolu.

Szlak dookoła jeziora liczy nieco ponad 3 kilometry i nie jest wymagający, przewyższenia na ścieżce są nieznaczne. Podziwianie przepięknych widoków jest możliwe podczas wędrówki dla młodszych i starszych, również z wózkiem dziecięcym. Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżki po jeziorze łodzią wiosłową.

Wakacje z dziećmi w 3 Zinnen we Włoszech z PortaSki

 

Wspinaczka dla dużych i małych

W dolinie Sesto, w Drei Zinnen, jest wszystko, czego mogą oczekiwać amatorzy wspinaczki – od „łatwej wspinaczki” dla początkujących, po ekscytującą trasę dla profesjonalnych wspinaczy. W szczególności wycieczki wspinaczkowe na legendarnym Tre Cime di Lavaredo (Trzy Szczyty Lavaredo) i liczne tory wspinaczkowe wokół Sesto są gwarancją niezapomnianej przygody w fascynującym naturalnym krajobrazie Dolomitów. Aby przybliżyć dzieciom wspinaczkę skałkową, w każdy poniedziałek odbywa się półdniowy kurs wprowadzający, bezpośrednio przy ścianie skalnej lub w centrum wspinaczkowym, w zależności od pogody.

3 Zinnen Dolomites, Południowy Tyrol, Włochy

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły