Covid – Informacje

Uprzejmie informujemy, że osoby wyjeżdżające z nami do ośrodka 3 Zinnen Dolomites NIE OBOWIĄZUJĄ TESTY W CODZIENNYM RUCHU PRZYGRANICZNYM PRZY WJEŹDZIE DO WŁOCH, przemieszczając się na narty do ośrodka narciarskiego 3 Zinnen. Przy powrocie do hotelu w Austrii obowiązuje nadal zasada 2G+ (szczegóły poniżej).

Austria

Włochy

ZASADY WJAZDU DO AUSTRII – ZASADA 2G+

Od poniedziałku 20.12.2021 do wjazdu do Austrii wymagany jest dowód spełnienia zasady 2-G (ozdrowieniec lub zaszczepiony). Dodatkowo należy mieć przy sobie aktualny test PCR (nie starszy niż 72 godziny) lub szczepienie przypominające (które obowiązuje od dnia przyjęcia szczepienia). Obostrzenie dotyczy wszystkich osób powyżej 12. roku życia.

Wymóg badania PCR nie dotyczy osób, które otrzymały szczepienie przypominające (3. dawka lub w przypadku preparatu Johnson & Johnson jest to 2. dawka).

Zasada 2-G+ dotyczy tylko wjazdu. Podczas pobytu obowiązuje zasada 2-G.

Ponadto:

 • Dzieci poniżej 12 roku życia, nie muszą być poddawane testowi PCR i nie muszą przedłożyć dowodu zasady 2G.
 • Dzieci w wieku 12-15 lat mogą wjechać bez szczepienia, po okazaniu negatywnego testu PCR i kontynuowaniu testowania podczas pobytu, tzw. Holiday Ninja Pass (więcej informacji tutaj)..
 • Osoby nieposiadające dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR zobowiązane są do elektronicznej rejestracji i odbycia kwarantanny.
 • Osoby spełniające wymagania wjazdowe zwolnione są z obowiązku elektronicznej rejestracji.
 • Dla osób, które niedawno przeszły zakażenie istnieje alternatywa dla testu PCR

ZASADA 2-G:

 • W przypadku hoteli, restauracji, barów, klubów nocnych, ośrodków rekreacyjnych, siłowni, instytucji kulturalnych (kina, teatry itp.), wyciągów narciarskich obowiązkowy jest dowód szczepienia lub ozdrowienia z covid-19 (dzieci w wieku poniżej 12 są zwolnione).
 • W przypadku imprez z udziałem 25 lub więcej osób obowiązkowy jest dowód szczepienia lub ozdrowienia z covid-19 (dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione).
 • Testy na COVID (zarówno PCR, jak i antygen) nie są już ważne jako „testy wstępu”.
 • Maski FFP2 są wymagane w transporcie publicznym, kolejkach linowych oraz we wszystkich sklepach detalicznych i muzeach.
 • Szczepienia 2-dawkowe są teraz ważne przez 9 miesięcy dopiero po drugiej dawce (poprzednio: 12 miesięcy)

 

W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów zasady 2-G obowiązuje 4-tygodniowy okres przejściowy. W tym okresie pierwsza dawka szczepionki w połączeniu z testem PCR będzie jeszcze służyć jako dowód wstępu – nie ma więc potrzeby pełnej immunizacji w okresie przejściowym.

 

Uwaga! Pojedyncza szczepionka Johnson & Johnson będzie uznawana tylko do 3 stycznia 2022 r., po czym konieczne jest szczepienie przypominające

 

Więcej informacji na:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria

https://www.austria.info/pl/informacje-ogolne/pozostancie-zdrowi

ZASADY WJAZDU DO WŁOCH 

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) od 16 grudnia 2021r. mają obowiązek:

W PRZYPADKU OSÓB ZASZCZEPIONYCH LUB OZDROWIEŃCÓW

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazioneORAZ 

2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

 • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB
 • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​

3)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciągu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego – jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

Ponadto należy pamiętać, że:

 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
 • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 12 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

SUPER GREEN PASS (TYLKO DLA OZDROWIEŃCA I OSOBY ZASZCZEPIONEJ)

Na terenie całych Włoch od 10 stycznia 2022r. obowiązuje wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) do korzystania z:

 • lokali gastronomicznych;
 • hoteli;
 • transportu zbiorowego;
 • wyciągów narciarskich;
 • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/ noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
 •  

Ze stoków będą mogli skorzystać posiadacze Green Pass-u po okazaniu dodatkowo dowodu tożsamości.

Na wyciągach i w gondolach będzie konieczność używania maseczek, ale nie w czasie jazdy na stoku (pod warunkiem, że zachowasz odpowiedni dystans). Zalecana jest maska FFP2.

Została ograniczona przepustowość skibusów, wyciągówi kolei linowych o 20%. W kolejkach do wyciągów należy zachować odstęp minimum 1 metra.

Od 1 stycznia 2022 roku zostanie wprowadzony wymóg posiadania polisy ubezpieczeniowej na stokach narciarskich. Kara za jej brak będzie wynosić od 100 do 150 EUR, ponadto przewiduje się natychmiastowe odebranie skipassu.

Te wymogi nie dotyczą dzieci poniżej 12 lat!

Więcej informacji na:

https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch