3 Zinnen Dolomities

Home / Trips/ 3 Zinnen Dolomities

3 ZINNEN DOLOMITIES – NARCIARSTWO W  SERCU NATURY

Drei Zinnen Dolomites, czyli idealne miejsce na narty z dziećmi we Włoszech

Drei Zinnen Dolomites (Trzy Szczyty Dolomity) – to wspaniały, słoneczny region zarówno na zimowe wyjazdy na narty z dziećmi jak i letnie wakacje w Południowym Tyrolu (Włochy). Trzy Szczyty to najsłynniejsze masywy górskie w Dolomitach, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO, położone w pobliżu granicy z Austrią. Najlepsze widoki na szczyty czekają na uczestników wyprawy narciarskiej szlakiem „Giro delle Cime”: poprzez narciarskie góry Helm, Stiergarten, Rotwand, Kreuzberg i ośrodek narciarski Val Comelico.

Ośrodek narciarski oferuje ponad 110 km urozmaiconych, doskonale przygotowanych tras narciarskich, obsługiwanych przez nowoczesne wyciągi. Jednocześnie wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, oferując łącznie 1200 km tras narciarskich.

Ferie we Włoszech

Na najmłodszych narciarzy, stawiających pierwsze kroki na nartach, czekają wyciągi dywanowe, szeroki wybór niebieskich stoków oraz przedszkole narciarskie PortaSki z polskimi instruktorami. Dzieci do 8 lat otrzymują bezpłatny skipass przy zakupie karnetu dla dorosłych (na ten sam okres). Rodziny z dziećmi znakomicie bawią się w towarzystwie gigantycznych bałwanów w krainie śpiącego olbrzyma Haunolda, na torach saneczkowych oraz przy jedynym w Alpach stadzie biegających na wolności reniferów.

Dla wytrawnych narciarzy, czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa „Holzriese”, o nachyleniu do 72%. Kto chce podszkolić swoje narciarskie umiejętności, zapraszamy na  szkolenia dla dorosłych z PortaSki. A tych, którzy nigdy nie mają dosyć jeżdżenia, pociąg Ski Pustertal Express zawiezie bezpośrednio pod wyciągi ośrodka narciarskiego Kronplatz.

Wszystkie miejscowości połączone są ze sobą pociągiem lub ski-busem, z których goście hoteli korzystają za darmo dzięki karcie HOLIDAY PASS.

Strona wykorzystuje cookies Szczegóły