Aktywne lato we Włoszech dla całej rodziny

Wakacje z dzieckiem w Alpach lub Dolomitach? Teraz TAK!

Zapraszamy na wakacje z dziećmi i dobrą zabawą do prawdziwego wakacyjnego raju dla rodzin – Drei Zinnen w Dolomitach w Południowym Tyrolu, położonego w pobliżu granicy austriacko-włoskiej! W myśl naszego motta: „Razem, a jednak osobno” 🙂 tak, jak w przypadku wyjazdów zimowych, dbamy o atrakcyjne zorganizowanie czasu naszym pociechom, ale również o naszych RODZICÓW, aby znaleźli chwilę dla siebie i na wyczekiwany relaks! Spędzając czas wspólnie z bliskimi, jednocześnie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Kojarząc Alpy z zimowymi wyjazdami narciarskimi, rzadko bierzemy pod uwagę Alpy jako miejsce na wakacje z dziećmi za granicą. Tymczasem przed Wami codzienne sportowe aktywności na świeżym powietrzu oraz totalny odpoczynek i relaks, w otoczeniu najsłynniejszych i najpiękniejszych masywów górskich w Dolomitach, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wakacyjnych wyjazdów rodzinnych 2021!
 

Bogata oferta wakacyjna Południowego Tyrolu

Potężne szczyty Dolomitów, tak zwanych „bladych gór”, wznoszących się nad regionem Drei Zinnen, wydają się łagodne, a zarazem dzikie. Zachęcają do zażywania ruchu, odkrywania, smakowania wolności, inspirują. Poza wędrówką wokół charakterystycznych alpejskich szczytów regionu Drei Zinnen, w programie letniego urlopu w regionie Alta Pusteria nie może zabraknąć wypadu nad malownicze jezioro Lago di Braies lub Pragser Wildsee. Warto do planu urlopu dopisać też kolejne punkty, np. dolinę Fischleintal,  jezioro Toblacher See, czy też bardzo przyjemną przejażdżkę rowerem górskim na płaskowyż Plätzwiese.

Przejażdżka łodzią po romantycznym jeziorze Lago di Braies lub jeziorze Lago di Dobbiaco jest niezapomnianym przeżyciem. Oba jeziora urzekają niezwykłym pięknem i dziewiczą przyrodą. Jak wiadomo, matka natura jest najlepszym placem zabaw dla naszych maluchów. Lago di Braies jest gwarancją udanej zabawy w otoczeniu wspaniałej, górskiej natury.

Najbardziej rozbudowana sieć szlaków turystycznych w Południowym Tyrolu

Słońce za plecami, spakowany plecak i pytanie, w jakim kierunku się udać. Charakterystyczne szczyty, ostre turnie i granie Dolomitów lśnią kusząco w blasku porannego słońca. Czy z góry wyglądają jeszcze piękniej? W dolinach szlaki wiją się pośród winnic, sadów jabłoniowych, w pobliżu potężnych zamków i twierdz, czy wokół jezior. W urozmaicony krajobraz, pełen zaskakujących kontrastów, wpisanych jest ponad 16 tys. kilometrów oznakowanych, naturalnych szlaków pieszych, wśród nich ścieżki dydaktyczne, szlaki na wielodniowe wyprawy oraz szlaki podejścia na alpejskie szczyty. Liczne schroniska na szlakach zapraszają na odpoczynek i posiłek.

W Regionie znaleźć można bogatą ofertę rodzinnych wycieczek pieszych. Jest mnóstwo propozycji wycieczek w Południowym Tyrolu, które w równym stopniu zachwycą dorosłych i dzieci. Wodospady, jaskinie, zwierzęta w zoo, które można nakarmić i pogłaskać stanowią fantastyczną motywację dla dzieci do marszu i spacerowania.

Aktywne lato w Alpach z PortaSki

Trasy i wyprawy rowerowe

W Południowym Tyrolu można jeździć na rowerze po 600 km rozmaitych tras i ścieżek. Dolomity oferują mnóstwo tras dla amatorów kolarstwa górskiego oraz zwolenników rowerów elektrycznych. Sprawiają, że można tu odbyć jedyną w swoim rodzaju podróż rowerową w życiu

Trasy rowerowe w dolinach nie wymagają pokonywania różnic wysokości, nie tracąc nic na atrakcyjności. Na topie listy rowerowych przebojów plasuje się m.in.  trasa nad Drawą (Drauradweg), od Dobbiaco/Toblach do Lienz, przechodząca przez Drei Zinnen we Wschodnim Tyrolu. Warto korzystać z udogodnienia, jakim są połączenia kolejowe powiązane z trasami rowerowymi. Do punktu startowego można wygodnie wrócić pociągiem.

Raj wspinaczkowy w Dolomitach

Południowy Tyrol to eldorado dla wspinaczy. Dostępne są wszystkie warianty i stopnie trudności ścian wspinaczkowych. W czołówce szczytów plasują się: Drei Zinnen w Alta Pusteria/Hochpustertal i Vajolet-Türme w masywie Rosengarten. W całym regionie są parki wspinaczkowe do wspinaczki sportowej, często w urokliwych miejscach, zróżnicowane pod względem trudności oraz podłoża. Dzieci warto również zabrać do parku linowego.

Spotkania z kulturą Południowego Tyrolu

W dolinie Alta Pusteria zainteresowani tematyką kulturalną mają do wyboru podążanie śladami Gustava Mahlera, zwiedzanie kolegiaty w San Candido/Innichen – pięknej, romańskiej budowli sakralnej lub wędrówkę do muzeum na wolnym powietrzu na górze Monte Piano, przenoszącego w czasy I wojny światowej.

Te i wiele innych atrakcji Południowego Tyrolu sprawiają, że wakacje z dziećmi w górach mogą stać się się niezapomnianym przeżyciem. Oferta aktywności jest tak bogata, że wybór momentami może być trudny, a poznane miejsca będą tymi, do których będziemy tęsknić w zimowe wieczory!

Życzymy udanych wakacji!